IMG_3552Pradėjęs kalbėti vaikas, kurio žodynas dar skurdus, užduoda paprastus klausimus: „Kas čia?“ ir „Kodėl?“. Didieji smalsuoliai įkyriai klausia to paties klausimo ir dažniausiai neatstoja tol, kol neišgirsta suprantamo atsakymo. Bet ar vaikui paūgėjus iš klausimų taip pat išaugama? Amžius, kuriame gyvename, yra laikomas informacijos ir komunikacijos laikotarpiu, tačiau dažnai susiduriame su klausimais: kaip nepaskęsti informacijos gausoje arba kaip atsirinkti, ko mums iš tiesų reikia? Keista, bet net ir informaciniame amžiuje gausu neatsakytų klausimų, o dar keisčiau, jog klausinėjimas tampa tabu.

Jei esi jaunas ir neužtikrintas, kokie troškimai sukasi tavo galvoje, nepasiklysti informacijos margumynuose – ypač sunku, tačiau Eurodesk Lietuva tiesia pagalbos ranką! Jei atsibodo klaidžioti internete, o knygos taip pat šiek tiek baugina, nuo šiol gali apsilankyti ne tik tinklalapyje www.zinauviska.lt, bet ir Eurodesk Lietuva atstovybėje Utenoje, kur žinantys viską tinklo atstovai tau padės atrasti norimą kelią informacijos platybėse bei suteiks konsultacijas rūpimais klausimais.

Eurodesk – Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 33 Europos šalyse ir nemokamai teikiantis informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu. Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ kartu su Utenos A. ir M. Miškinių viešąja biblioteka tapo šio tinklo partneriais ir 2012 m. įkūrė atstovybę savo mieste. Eurodesk Lietuva atstovų Utenoje užduotis – informuoti savo miesto, rajono jaunuolius ir žmones, dirbančius su jaunimu, bei gyvai teikti konsultacijas. Nors šiuolaikinių technologijų gausa bei informacijos talpyklos internete, atrodo, siūlo viską, tačiau vis dėlto gyvas žodis bei konsultacijos akis į akį gali atnešti daug daugiau naudos ne tik jaunam žmogui, tačiau ir visuomenei.

„Eurodesk – tai galimybė pateikti informaciją apie jaunimą dominančius dalykus jauno žmogaus, bendraamžio lūpomis. Įkurta atstovybė Utenoje – tai informacijos paieškos ir bendravimo mokykla. Manau, labai svarbu paįvairinti jaunimo laisvalaikį, praplėsti akiratį, suteikti daugiau žinių apie mokymosi, įsidarbinimo galimybes, savanorystę, keliones ir kitus naudingus dalykus, kurie skatina jaunimo užimtumą bei didina socialinę integraciją į visuomenę“ – teigia Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorė Vida Garunkštytė.

Savanorystė? Praktika? Kelionės? Finansavimas? Darbas? Studijos užsienyje? Konkursai? Galimybės? Jei dar neteko susidurti su Eurodesk, užsuk į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos pirmame aukšte įsikūrusią atstovybę ir rask visus atsakymus į šiuos klausimus! O svarbiausia – nebijok pabūti vaiku ir drąsiai klausti.

 

Eurodesk Lietuva atstovybė Utenoje
el. paštas: utena@eurodesk.lt
http://www.zinauviska.lt/

     © 2015 Uvjosas | Puiki vieta veikti! Internetinių svetainių kūrimas RpDevelopers

Sekite mus:      

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress