fl_jpegasJau šį penktadienį, gruodžio 26 dieną, reiveriai iš visos Lietuvos sudrebins ir ilgam iš žiemos miego prižadins ramų Utenos miestą, nes čia vyks alternatyviosios muzikos festivalis  – „Su Dievu 2014“.

  „Su Dievu“ – tai jau trečius metus iš eilės vykstantis elektroninės muzikos festivalis, kuriame muzika ir teigiamomis emocijomis dalinsis visiems gerai pažįstami didžėjai. Jie vienam vakarui suvienys įvairaus amžiaus ir pomėgių žmones bei savo muzika neleis prisėsti nei sekundei. Šiemet „Su Dievu“ muzikinę eucharistiją priimti kviečia į du altorius. Didžiajame žaibų altoriuje kūnus ir sielas drebins Evilspot – Dj‘s Android & Anber, Cyber, PositiveFyah, J-Lighta, Alyga SOFT, Kaukas, M1dlet, bei Bulvius ir Elektrodai, taip pat visus atvykusius priglaus ir Mažasis lava pulsuojantis altorius, kuriame pasirodys Unlabels, Unit, Squadex, Socle, Bromas, Dot, Soul Invasion, Destructive, YoSoy bei Yaras.

Organizatoriai pažada, kad šviesų, dekoracijų ir muzikos pagalba kiekvieną atvykusį pakylės arčiau dievų, jie pasistengs dalyvius įsukti taip aukštai, kad neliktų nei vieno abėjingo muzikos didybei.
Susitikimas su pačiu dievu jau šį penktadienį 22 val. Utenos Dauniškio gimnazijoje (Vaižganto g. 48, Utena) ir kokteilių klube „Lava“ (Aušros g. 78, Utena).

Daugiau informacijos apie renginį www.sudievu.lt

Vienas iš „Su Dievu“ atlikėjų M1dlet taip pat dalinasi mintimis apie renginį ir elektroninę muziką:

1) „Su Dievu” grosi ne pirmą kartą, kaip vertini šį renginį? Ar manai, kad jis tobulėja?

“Su Dievu” grosiu jau antrą kartą, gaila, kad negalėjau sudalyvauti pirmame. Mano nuomone tai yra renginys , kur susiburia ne tik visa Utena, bet ir kitų miestų reiveriai, kurie nori galingai patrepsėti už visus metus.  Na dėl tobulėjimo tai, sprendžiant pagal praeitus metus, „Su Dievu“ kaip renginys visą laiką didėja: patalpos didėja, soundsystem’as garsėja, žmonių gausėja, taigi manau šio renginio ateitis yra šviesi.

2) Utenoje grojai ne tik šio renginio metu, kaip vertini Utenos publiką?

Utenoje esu grojęs tikrai daug kartų ir kiek tik Uteną aplankau visada turiu ką atsiminti. Žmonės šiltai priima, susipažinau su daug gerų žmonių, su kuriais iki šiol palaikau ryšius. Utenos publika man visada patikdavo, žmonės tikrai žino kaip reikia „baliavoti“.

3) Kada ir kaip pirmą kartą susidurei su reivo subkultūra? Kaip užaugai iki to, kas esi dabar?

Hm, galiu pasakyt taip: aš – ne reiveris. Su reivo subkultūra susipažinau maždaug 2010 m., visgi augau mažame miestelyje, kuriame renginiai praktiškai nevyko, tokia muzika kaip Hardcore ten išvis neegzistavo. Užaugau kaip tipinis, niekuo neišsiskiriantis berniukas,  maždaug septynis metus  lankiau muzikos mokyklą. Suprasti, kas yra reivas, pradėjau tik persikraustęs į Vilnių. Bet atsitiko taip, kad kažkokiais magiškai būdais atradau grupę Atari Teenage Riot, kurie privedė mane prie Digital Hardcore, Breakcore, Speedcore ir kitų žanrų, na, o jau nuo tada mane pradėjo laikyt keistuoliu. O toliau – susipažinau su muzikos kūrimo programomis, mokiausi visokių subtilybių pats  ir galiausiai 2009 metais Čekijos leidėjas “Splitterblast Records” išleido pirmąjį mano gabalą “Scream For More”.

4) Ammo komandos Facebook puslapyje teigiama, kad nori įrodyti, jog tai, ką kuri, yra muzika, o ne eilinis triukšmas. Kaip manai, kaip Tau tai sekasi?

Žmonės visą laiką man sakydavo, kad tai, ką kuriu ir groju nėra muzika, tai tiesiog yra kažkoks įvairių garsų kratinys, kuris neturi nei pradžios, nei pabaigos. Dėja, norėtųsi tokius skeptikus nutildyti, juk visi mes klausome ir šokame pagal muziką,  kuri patinka kiekvienam asmeniškai. Per paskutinius  ketverius metus, manau, kad tikrai įrodžiau, jog pagal triukšmingus Speedcore, Breakcore garsus šokti įmanoma.

5) Kas įkvepia Tavo muzikai?

Įkvėpimas kažką kurti atsiranda įvairiai, užtenka pasižiurėt kokį nors filmą, išgirsti tam tikrą garsą, o kartais net užtenka paimti bet kokį „Amen Break’sa“ ar Hardcore „kick’a“, šiuos garsu modifikuoti ir galiausiai kažkas gimsta. O, pavyzdžiui, albumas “My Other Half” buvo sukurtas per tam tikrus nutikimus gyvenime. Kiekvienas atlikėjas semiasi įkvėpimo skirtingai.

6) Kaip vertini Lietuvos sunkiosios alternatyviosios muzikos rinką? Ar turi savo favoritų tarp tautiečių?

Gal šis atsakymas bus kontraversiškas, bet galiu pasakyti, kad atlikėjų aspektu ji praktiškai neegzistuoja. Gerai, kad turime tokias komandas kaip gabba.lt, AMMO, tekno.lt, HC-SA, Jah Nation, Pezesys, kurios bando supažindinti žmones su sunkiąja elektronine muzika ir rengia tikrai nuostabius renginius. Dėja Lietuvoje daugiau yra kuriama tai, kas populiaru, internete galima atrasti daug House, Techno, Trance, Dubstep atlikėjų, bet jeigu pradėsime ieškoti Hardcore, Breakcore ir Speedcore žanrų atstovų – tokių praktiškai nėra, o tai liūdina. Vieninteliai lietuvaičiai kurie bent man išsiskiria tai būtų Public Animal, a44a, Mafia Vs Ninja –  tai turbūt  vieninteliai favoritai, kuriuos galėčiau paminėti. Žinoma, vieno konkretaus favorito neturiu, visi atlikėjai yra kažkuo ypatingi.

7) Daugelio atlikėjų svajonė – išgarsėti užsienyje. Ar apie tai svajoji ir Tu?

Kažkaip apie tai negalvoju ir nemanau, kad reikia galvoti. Jeigu atlikėjai iškart pradeda karjerą su didžiausiom svajonėm kaip lėktuvai, merginos, šampanas ir t.t. tai jie toli nenueis, juos tiesiog pamirš. Man yra svarbiau, kad mano kurybą išgirstų, o ar ji gera, tai jau spręsti žmonėms. Laikas anksčiau ar vėliau parodo ar esi vertas pripažinimo bei galimybių koncertuoti užsienio šalyse.

8) Ar jau pradėjai ruoštis rengniui? Kaip šiemet žadi nustebinti „Su Dievu” dalyvius?

Tikrai taip, setas ruošiamas nuo 200 BPM iki 800 BPM, negailėstingi mušamieji, daug triukšmo, turėtų beveik kilti riaušės (juokiasi). Labai daug detalių nesinori išduoti, palikime tai renginiui.

Mintimis apie renginį taip pat dalinosi ir atlikėjas Android iš dueto Evilspot:

1) „Su Dievu” grosite ne pirmą kartą, kaip šį renginį įvertintumėte?

Organizatoriai patikimi, atsakingai žiūri į savo reikalą, daug įdeda pastangų, tai ir renginys gaunasi kokybiškas ir nepamirštamas.

2) Utenoje grojote ne tik šio renginio metu, ką manote apie Utenos publiką?

Kai Utenoje retai vyksta didesni reivai, tai publika būna išsiilgusi muzikos ir visada žinai, kad minia šėls atiduodama visas jėgas! Tad Utenoje groti visada malonu!

3) Kada ir kaip pirmą kartą susidūrėte su reivo subkultūra?

Mano susidūrimas įvyko 1996 metais renginyje “Strokes Temple 2”. Ir jau tuomet buvau pasikaustęs reiveris, įstojęs į dj Sagos fanklubo “Dūžiai” gretas. O dj Anber pirmas reivo įkvėpis buvo 2001 metais vykęs Marushos koncertas.

4) Kodėl tapote būtent Hardcore/Hardtechno atlikėjais?

Kaip sakoma širdžiai neįsakysi! Mums žiauriai patinka stiprus ir riebus kickas 4×4 bei užvedanti energija slypinti šiuose muzikos stiliuose.

5) Kas įkvepia Jūsų muzikai?

Įkvepia nauji renginiai, reiverių šėlsmas ir bendra euforija juose!!

6) Groji jau daugiau nei 15 metų. Kaip, Jūsų nuomone, per šį laiką pasikeitė, reiverių situacija Lietuvoje?

Gaila, bet daug tikrų reiverių pasirinko emigraciją.. Bet auga nebloga jaunoji karta ir ypač Utenoje! Tad reik tik taisyklingai ir kokybiškai supažindinti, apšviesti jaunimą elektronine muzika ir jų gretos tik didės, o tai leidžia ateityje atsivežti pasaulinius atlikėjus.

7) Daugelio atlikėjų svajonė – išgarsėti užsienyje. Ar apie tai svajojate ir Jūs?

Tai beabejo. Ir todėl daug laiko skiriame būtent kūrybai. Greit turėsim kuom nudžiuginti mūsų fanus!

8) Ar jau pradėjote ruoštis rengniui? Kaip šiemet žadate nustebinti „Su Dievu” dalyvius?

Šiemet pasiruošim kaip niekad galingai! Grosim pirmą kartą 4iais patefonais vienu metu!! Daugiau eksperimentavimo, daugiau sugrotu kūrinių. Tai mūsų manymu tikrai pagyvins pasirodymą, o jei nuo to klausytojas bus laimingesnis, tai galima bus sakyti, kad mūsų pastangos pasiteisino!