2012 m. kovo 14 dieną UTENOJE A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje prasideda protų kovų turnyras „Europrotai“. Šis daugelyje pasaulio šalių populiarus žaidimas kviečia komandas varžytis savo žiniomis ir logika – atsakyti į įvairius klausimus ir taip rinkti taškus.

„Europrotų“ turnyro pagrindinė tema bus Europa, tad komandos galės pasitikrinti savo žinias apie žemyno kultūrą, sportą, istoriją, geografiją, maistą ir kitas sritis. „Europrotai“ tuo pat metu vyks daugiau nei dvidešimtyje Lietuvos miestų ir miestelių.

Žaidime kviečiami registruotis visi norintieji, pakanka surinkti komandą, kurią sudarytų 4-6 nariai. „Europrotų“ turnyrai Utenoje vyks Kovo 14 d. 16 val, 21 d. 17  val, 28 d. 16 val, Balandžio 4 d. 16 val, 18 d. 16 val.

„Europrotų“ žaidimai bus organizuojami pagal tradicines protų kovų taisykles. Kiekviename žaidime bus 5 teminiai turai po 10 klausimų. Pergalė skiriama komandai, per žaidimą teisingai atsakiusiai į daugiausia klausimų. Daugiausia taškų per visą turnyrą surinkusi komanda taps sezono nugalėtoja.

„Protų kovose kviečiame dalyvauti įvairiausio amžiaus žmones – nuo moksleivių iki senjorų. Skatinsime, kad vienoje komandoje būtų kuo įvairesnio amžiaus narių – jei įregistruosite bent po vieną dalyvį iki 18 ir virš 50 metų amžiaus, už tai skirsime papildomų taškų. Taip siekiame, kad, visoje Europoje pažymint vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metus, šie žaidimai prisidėtų prie aktyvesnio kartų bendravimo. Tad jaunimą raginame į žaidimus vestis tėvus, senelius ir atvirkščiai – senelių labai lauksime su anūkais“, – sako organizatoriai.

Kiekvienas iš penkių per turnyrą vykstančių klausimų turų bus skirtingas: pirmajame skambės bendrieji klausimai, antrasis ir trečiasis turai atspindės tam tikrą visus 10 klausimų vienijančią temą. Ketvirtasis turas bus vaizdinis – jo klausimų pagrindas bus nuotraukos, vėliavos, logotipai ir kita vaizdinė informacija. Galiausiai penktajame ture žaidėjai turės spręsti garsines mįsles – skambės muzikos kūriniai, dainos, kalbos ir pan.

Atsakydamos į klausimus komandos galės naudotis savo žiniomis ir loginiu mąstymu. Bet kokios pagalbinės priemonės – elektroniniai įrenginiai, telefonai, kompiuteriai, knygos – žaidimo metu bus draudžiamos.

Pirmasis „Europrotų“ sezonas vyks kovo-balandžio mėnesiais daugiau nei dvidešimtyje miestų ir miestelių visose Lietuvoje. Žaidimą organizuoja Europos informacijos centrai – Europe Direct, Jaunimo Europos komanda, viešosios bibliotekos ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje. Antrasis „Europrotų“ sezonas numatomas 2012 m. rudenį.

Daugiau informacijos:

Daugiau informacijos apie „Europrotų“ žaidimus, jų planuojamas datas ir vietas kiekviename mieste, žaidimo taisykles galima rasti čia.

Taip pat galite kreiptis į „Europrotų“ organizatorių Utenoje:

violeta@europedirect.lt arba utena@europedirect.lt, telefonu 8 389 50554.

Taip pat užsukite į Europos informacinį centrą (Europe direct) Utenoje Aušros g. 26-35

www.europedirect.lt

 Europe Direct Utena informacija