Naujųjų technologijų amžius nėra įsivaizduojamas be socialinių tinklų. Atrodo, kad priklausomybė nuo jų yra žymiai stipresnė nei nuo narkotikų: kelios minutės ar valandos be „wi-fi“ ir pamėgto socialinio tinklo (pvz.: „Facebook“ ar „Twitter“), atrodo tarsi amžinybė. Pažįstamas jausmas, tiesa?

Vieną dieną nusprendžiau pasižymėti kiek laiko ir kokiuose soc. tinkluose praleidžiu. Rezultatas buvo šokiruojantis: 1 diena – 24 valandos ir iš jų „Facebook“, „Snapchat“, „Instagram“ ir kt. praleidau daugiau nei 3 valandas! Jei taip kiekvieną dieną, naršymui socialiniuose tinkluose per savaitę išvaistau 21 valandą, o tai beveik visa para! 2016 metai turi 356 dienas iš kurių aš 45, 625 potencialiai praleisiu interneto platybėse. Pabūgusi šokiruojančios tiesos, ėmiausi eksperimento – 3 dienos be socialinių tinklų.

Įprastai mano rytas prasideda žadintuvo išjungimu ir lėtu kėlimusi iš lovos, kurio metu turiu spėti patikrinti, kas naujo nutiko mano draugų gyvenime ar pasaulyje. Gal kol miegojau prasidėjo Trečiasis pasaulinis karas ir tai pakomentavo A. Užkalnis, o gal A. Tapinas? Po to seka visi elementarūs dienos darbai, kurių metu vis patikrinu telefoną su slapta mintimi, kad draugė įskėlė nuostabią nuotrauką ir negaliu to praleisti, nepamatyti, nepakomentuoti. Juk būtų tragedija! Tačiau pirmasis eksperimento rytas buvo kitoks: nepaprastai ramus ir jaukus. Niekas netrukdė keltis iš lovos ar pusryčiauti. Žinoma, ant peties tupėjo velnias, kuris kurstė mintis paimti telefoną į rankas. Džiaugiuosi, kad atsispyriau pagundoms ir laiką išnaudojau produktyviau. Perskaičiau knygą, išėjau pasivaikščioti. Diena ėjo į pabaigą, o aš buvau pilna energijos ir linksmos nuotaikos.

Nejučia išaušo ir antrosios eksperimento dienos rytas, o pagunda tikrinti naujienas pamėgtame tinkle buvo sumažėjusi perpus. Nors ne, daugiau nei perpus! Po pietų prasidėjo pirmieji neramumai, t.y. sulaukiau skambučio iš draugės su klausimų lavina: „Kodėl neatrašai man per „Messenger?“, „Ar neturi interneto telefone?“, „Ar namie sugedo „wi-fi“ modemas?“ ir t.t. Pasijaučiau gana nesmagiai, tačiau ši situacija išėjo tik į gerą ir mes susitarėme susitikti mieste! Iki vakaro daugiau nesklandumų neiškilo, o noras tikrinti soc. tinklus vis labiau blėso (be to, draugei būnant su manimi taip pat pasiūliau nesinaudoti soc. tinklais ir ji mielai sutiko!).

Paskutinę eksperimento dieną aš itin rami. Atrodo, kad niekada neturėjau priklausomybės socialiniams tinklams. Diena praėjo be didesnių nesklandumų ar pagundų. Po šio eksperimento praėjo savaitė, per ją socialiniuose tinkluose praleidau perpus mažiau laiko t.y. vidutiniškai 1 valandą ir 30 minučių per dieną (manau, kad tai puikus pasiekimas!). Daugiau niekada nebetikrinu socialinių tinklų ryte ir vakare, vos pabudusi iš miegų ir prieš einant miegoti, nes esu įsitikinusi, kad tai lemia geresnę nuotaiką ir miego kokybę. Džiaugiuosi, nes laiką, kurį skirdavau soc. tinklams dabar skiriu knygų skaitymui, jaukiems pasivaikščiojimams ar paprastiems pašnekesiams su šeima ir draugais. Tikiuosi, kad šis mažas eksperimentas mano gyvenime įkvėps ir jus pasikeisti. Skirkite daugiau laiko realiam bendravimui, nes tai yra tikroji gyvenimo palaima!

Eurodesk Lietuva informacija

Leave a Reply