DSC_0429Kadangi diena ir taip buvo sunki, daug diskutavom, aiškinomės kas per nepaaiškinamas, bet neskraidantis dalykas – jaunimo politka, nusprendėme klausimą dėl organizacijos, kurioje jaunas žmogus norėtų veikti, palikti rytojui ir tam, kad galvos nuo informacijos kiekio neištintų, M. Ulozas pasiūlė pažaisti komandos formavimo žaidimą „X“ ir „Y“.

Susiskirstę į atskiras komandas, kiekvieno raundo metu ant lapelio turėdavome parašyti „X“ arba „Y“. Nuo to, ką parašė kitos komandos, priklausydavo, kiek kas gauna taškų. Pamatėme, kad siekdami naudos sau ir sukčiaudami, visi smarkiai nuėjome į minusą. Pasitikėjimas ir sąžiningumas – buvo tos vertybės, kurios prakalbus apie daugiau taškų, tiesiog išnykdavo. Per žaidimo aptarimą nutarėme, kad gerai bus tik tuo atveju, jeigu nors kažkiek gerės visiems, o ne kai sukčiaujama siekiant pralenkti kitus. Po tokios išvados patys sau atsakėme ir diskutavome apie tai, kaip būtų galima bendradarbiauti ir įgauti pasitikėjimą, nes pamatėme, kad siekdami naudos tik sau, nesugebame to padaryti gerai.

Manau, jog šį žaidimą turėtų pažaisti daug kas. Kaip kalbėjome per aptarimą – tai savęs pažinimo žaidimas. Kaip elgsiesi, kai reikės pasirinkti tarp naudos ir pasitikėjimo, ar sieksi naudos sau, ar nusileisi, kad visiems būtų gerai?

Štai žaidimo taisyklės. Siūlau kada nors išbandyti.

Žaidimas x ir y .  Tikslas- uždirbti kuo daugiau. Dirbame keturiose grupėse. Užduotis truks nuo 8 iki 12 „raundų“. Kiekvieno „raundo“ metu, kiekviena grupė turi priimti sprendimą (nepriklausomai nuo kitos grupės), užrašyti jį ant lapelio ir atiduoti mokymo vadovams. Sprendimo galimybės yra dvi – „X“ arba „Y“. Kiekviena grupė gali laimėti arba pralošti kiekvieno „raundo“ pabaigoje. Po kiekvieno „raundo“ skaičiuojami rezultatai, kurie priklausys nuo grupelių sprendimų.

Laimėjimo / pralaimėjimo skaičiavimo lentelė:

4 grupių sprendimo variacijos Laimėjimo / pralaimėjimo skaičiavimas
X Y
4X -10  
3X+1Y +10 -30
2X+2Y +20 -20
1X+3Y +30 -10
4Y   +10

Vedantysis – kas keletą raundų kelia to raundo taškų vertę. Pvz: taškai dauginami iš 2; 5 ar net gi 10.

Po šio žaidimo emocijų buvo tikrai daug, nes kas 3-4 raundus vedantysis leidžia surengti pasitarimą, į kurį eina po vieną atstovą iš grupės. Susitikimo metu aptariama strategija, tačiau neretai pajutę naudą kai kurios komandos meluoja, nesilaiko susitarimo ir taip gauna naudos sau, kitus nusiųsdama į minusą. Išdavystės, sukčiavimai, naudos siekimas… Pamatėme, kad nedirbame kaip komanda, todėl vakaro programa buvo skirta mūsų susibendravimui, tarpusavio pažinimui ir komandiniui darbui.

Turėjome įgyvendinti 7 užduotis. Negalima vykdyti daugiau nei 3 užduočių vienu metu ir prie kiekvienos iš jų turi būti ne mažiau nei 4 žmonės (kadangi mūsų buvo 20, tai – ne problema). Kūrėme dainą, skulptūrą, piešėme sodybos planą, komandos portretą, šifravome, ką reiškia UVJOS, ieškojome skirtumų tarp jaunimo veikloje dalyvaujančio ir nedalyvaujančio jaunuolio, sukūrėme ir suvaidinome etiudą „Mes ateinam!“. Taip linksmai užbaigę dieną sulaukėme dar šiek tiek svečių. Pažiūrėti, kaip mums sekasi atvažiavo UVJOS „Apskritasis stalas“ prezidentas Konradas Kazlauskas, viceprezidentė Gerda Vaičiūnaitė, žmogiškųjų išteklių koordinatorė Agnė Ivanauskaitė bei savanoris Lukas Kelevišius. Šiek tiek paplepėję, pasidalinę įspūdžiais išlydėjome juos namo, o patys prisigalvojome įvairiausių veiklų, iš kurių labiausiai įsiminė šarados.

Taip ir baigėsi pirmoji mokymų diena. Pilna įspūdžių, pažinčių, įvairių emocijų ir DAUG informacijos. Rytoj parašysiu apie tai, kokia vis tik turėtų būti organizacija, kad joje norėtųsi dalyvauti, todėl sekite naujienas.

Ryšių su visuomene koordinatorė Akvilė Burneikaitė